Наші проекти

Наші проекти
img

Християнська Відкрита Академія (ХВА) — це освітній проект євангельських спільнот з України та Білорусі, спрямований на поширення цілісного біблійного світогляду в інтелектуальній та суспільній сферах, поширення гуманітарних знань, а також мережування християн заради реалізації практичних програм, що втілюють біблійні цінності в різних аспектах життя.

Основна увага приділяється формуванню християнської інтелігенції, здатної поширювати академічні гуманітарні знання, що впливають на культуру та національні процеси. Проект повинен допомогти молодій євангельській Церкві, яка тільки починає формувати власні інституції для діалогу з суспільством, не йти ліволіберальним шляхом, а закладати міцні основи на біблійному світогляді та традиційній християнській системі цінностей.

Серед 50-ти викладачів програми ХВА є найкращі апологети і християнські мислителі світу, автори десятків бестселерів. Серед них Джон Леннокс, Оз Гіннес, Вейн Ґрудем, Роберт Джордж, Ґабріела Кубі та багато інших видатних викладачів із Заходу. Українське крило викладачів ХВА також складається з професіоналів та досвідчених лекторів, зокрема з НаУ «Острозька академія» та багатьох найвпливовіших християнських лідерів Східної Європи.

Навчальний сайт:
https://hva.org.ua
YouTube:
https://tinyurl.com/youtube-hva
Facebook:
https://www.facebook.com/hva.org.ua
Instagram:
https://instagram.com/hva_org_ua
img

Християни для України — це медійний проект створений з метою популяризації і просування біблійного погляду на всі сфери життя суспільства. Церква, сім’я, історія, економіка, культура, мова, політика, освіта, екологія – це основний фокус нашої діяльності. Ми надаємо християнську інтерпретацію явищам і подіям, що відбуваються в цих сферах. Нам важливо, щоб кінцевий споживач продукту формував цілісний біблійний світогляд на своє життя.

Християнська концепція патріотизму і орієнтація на громадський вимір служіння – це специфіка нашої діяльності, актуальність якої очевидна у зв’язку зі складною військово-політичною ситуацією в нашій державі. Ми бачимо нагальну необхідність у Божих відповідях на кричущі питання для нашого народу. Тому Бог і суспільний запит зумовлюють новий тип християнського служіння, побудований на відкритості до діалогу з суспільством і активних, рішучих діях християн. Для виконання цього покликання потрібно бути компетентним і підготовленим, що вимагає займатися самоосвітою і активно сприяти один одному а заповненні тих прогалин в знаннях, які виникли через наше нерозуміння необхідності громадського служіння.

Христос сказав до своїх учнів: «Ви сіль землі. Ви світло світу» Мф.5,13-14. Церква за своїм призначенням повинна бути авангардом суспільства, повинна давати стандарти праведності для різноманітних сфер життя.

Cайт:
https://c4u.org.ua
YouTube:
https://www.youtube.com/christians4ukr
Facebook:
https://www.facebook.com/christians4ukr
Instagram:
https://www.instagram.com/christians4ukr
Telegram:
https://t.me/christiansforukraine
img

Christians for Ukraine International Intitiative — це благодійна ініціатива, яка народилась як реакція на виклики війни Росії проти України і до якої долучилися різні спільноти. Це мережа лідерів громад, донорів, менеджерів, волонтерів та інших людей доброї волі. В рамках ініціативи «Християни для України» співпрацюють такі середовища: Східноєвропейська Реформація, церкви та християнські громади з Польщі, церкви та християнські організації з України, асоціації українських капеланів, Korea Food for the Hungry International, церкви з США, християнські організації із Західної та Центральної Європи.

Міжнародна ініціатива «Християни для України» почала роботу у двох напрямках:

- Із Заходу на Схід. Організація в Польщі збору допомоги для потреб людей в Україні. В умовах війни в Україні є потреба у речах першої необхідності, медикаментах, засобах для підтримки сил територіальної оборони тощо, які будуть збиратися в Польщі та відправлятися до України, особливо в регіони, де наразі вже є гуманітарна криза, або вона назріває.

- Зі Сходу на Захід. Прийняття біженців з України в Польщі для тимчасового прихистку або більш тривалого перебування. Ми маємо допомогти у забезпеченні усіх матеріальних та духовних потреб цих людей.

Cайт:
https://help.c4u.org.ua
img

Cхідноєвропейський лідерський форум — один з найбільших у Східній Європі форумів для християнських лідерів. Перший Форум відбувся у 2011 році. Він є продовженням Європейського лідерського форуму, який має серйозний вплив та традицію у західноєвропейському християнстві. Від свого заснування Форум став щорічною подією, яка включає також проекти протягом року.

Мета Форуму — розповсюдження принципів Царства Божого у всіх сферах життя наших народів. Це Форум для єднання, спорядження та забезпечення ресурсами євангельських лідерів для збудування націй за Божими стандартами.

Наш фокус — поширити розуміння Божої моделі політики, патріотизму, економіки, культури, медіа та інших галузей.

Унікальність Форуму в тому, що тут підіймаються теми, які не лише аналізують актуальні, часто непрості питання, які Церкві необхідно сьогодні осмислити, але й робиться спроба заглянути в майбутнє, проектуються можливі виклики, перед якими Церква стоятиме через один чи кілька десятків років.

Ресурсний сайт:
https://forumeast.eu
YouTube:
https://www.youtube.com/user/EELF2011
Facebook:
https://www.facebook.com/velf.forum
Telegram:
https://t.me/forumeast
img

Відзначення 500-річчя Реформації. 2017 рік став унікальним в історії Євангельської Церкви в Україні. Майже всі євангельські деномінації об’єднались для відзначення 500-річчя Реформації. Починаючи з літа 2016 року і до кінця 2017, відбулися тисячі різноманітних проектів у сфері просвітництва, євангелізації, медіа тощо.

Служіння «Східноєвропейська Реформація», маючи 16-річний досвід у реалізації проектів, пов’язаних з Реформацією у Східній Європі, зіграло ключову роль у відзначенні ювілею. Ми виступили на 11 академічних конференціях та лекціях в університетах на тему Реформації. Спікери служіння взяли участь у 13 конференціях на тему Реформації для представників влади, освітян і громадського сектору. Було виголошено близько 150 проповідей та лекцій для християнської аудиторії.

Медіа-проекти служіння «Східноєвропейська Реформація» щодня забезпечували ефір різноманітними матеріалами на тему Реформації. Підготовлено більше 400 історичних дописів та статей на тему Реформації. Спільно з Christian Vision створили 24 однохвилинні ролики про Реформацію. Ролики транслювалися на християнських та світських телеканалах.

Нами було реалізовано ряд видавничих проектів присвячених історії Реформації та впливу біблійного світогляду на розвиток народів.

Для збереження досвіду Року Реформації було створено спеціальний сайт з історією та плодами програми Р500 в Україні.

Сайт:
https://r500.reformationsite.org
Звіт:
Наша діяльність в Р500
img

Подільський Клуб — світоглядно-дискусійний клуб, в першу чергу, спрямований на студентську і академічну аудиторію, але нею не обмежується і охоплює людей, яким необхідні раціональні аргументи на користь віри. Девіз проекту: „Віруючим допомогти думати, думаючим допомогти вірити”. Клуб має на меті поширення християнського світогляду, використовуючи методи переконуючого євангелизму. Ми порушуємо різноманітні актуальні питання зі сфери культури, мистецтва, історії, науки та суспільно-політичного життя.

Традиційний формат клубу передбачає лекційну та дискусійну частину, але часто використовуються формати ток-шоу, World Café тощо. В якості спікерів запрошуються авторитетні фахівці, лідери громадської думки. Дискусійні зустрічі клубу у різні роки проходили у м. Києві на території університету Києво-Могилянська Академія, університету ім. М. Драгоманова, майданчиках ряду євангельських церков.

Одним з напрямків клубу є екскурсійний проект.

img

Відкриті лекції в університетах. В умовах того, що велика кількість сучасних українських університетів знаходяться під сильним впливом неомарксистських ідей, ми бачимо доцільним намагатися запропонувати студентам ідейну альтернативу, для чого запрошуємо західних науковців з лекційними турами по всій Україні. Університет — це місце, в якому сьогодні народжується нова еліта, яка буде визначати наше завтра. Ми інвестуємо в інтелектуальне служіння, щоб попередити секулярний контекст нашого майбутнього.

Нами були організовані тури таких західних професорів і мислителів в українських вишах: Дерил МакКарті, Тері МакКарті, Брюс Андерсон, Джим Дейвідс, Стефан Густавсон та Брюс Літтл. Також налагоджено залучення викладачів зі США в академічний процес НаУ "Острозька академія".